This video embed source from YouTube and uploaded by Portali RTV 21 on YouTube.

DEBAT NDERQEVERITAR KOSOVE SERBI TAKSAT DOGANORE 18 09 2019

  • About
  • Download Video
  • Embed Video
  • Comments
Description:


DEBAT NDERQEVERITAR KOSOVE SERBI TAKSAT DOGANORE 18 09 2019
Uploaded on YouTube by Portali RTV 21

Download This Video:

Embed this

Related Videos

Fjalimi I Daut Haradinajt Ne Kuvend 26022016
Fjalimi I Daut Haradinajt Ne Kuvend 26022016

by Portali RTV ...

With Wondershare Video Editor

Prizren Atmosfera E Mbledhjes Se Dy Qeverive
Prizren Atmosfera E Mbledhjes Se Dy Qeverive

by Indrit Marak...

Atmosfera e mbledhjes se Qeverise se Kosoves dhe asaj te Shqiperise ne Prizren. Pamjet pertej kamerave te kontrolluara te regjive qendrore, pritshmerite e qytetareve nga takimi i perbashket i ekzekutiveve te drejtuar nga Edi Rama dhe Hashim Thaçi dhe endrra per bashkim kombetar. Ky eshte materiali qe pergatita une nga aktiviteti i 11 janarit 2014. Copyright ABCnews - Albania

Meta: Shtyrja e konsensusit lojë, që“Ramaforma” të bëhej me kushtetutë
Meta: Shtyrja e konsensusit lojë, që“Ramaforma” të bëhej me kushtetutë

by Ora News Laj...

#rtvora #tempora Ndiqni emisionin e plotë këtu: https://youtu.be/Nz9TKaUxaUQ Presidenti i Republikës Ilir Meta në intervistën për “Tempora” u pyet se nëse nuk do të kishte qenë kandidatura e zonjës Marku për Prokurore të Përgjithshme të përkohshme në Parlament ekzistonte mundësia për një konsensus më të gjerë. Kësaj pyetje Meta iu përgjigj duke thënë se shtyrja e konsensusit ishte lojë nga ana e mazhorancës që kreu i demokratëve Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha të votonin drejtësinë. Pjesë nga intervista: Gazetarja: T’ju kujtoj diçka zoti Meta, sepse ju përveç se kreu i shtetit, jeni një politikan me shumë përvojë. Jeni le të themi, i lindur politikisht me pluralizimin shqiptar apo jo? Presidenti Meta: Diçka e tillë. Gazetarja: Diçka e tillë. Në rast se... Presidenti Meta: Ndaj edhe është detyra ime ta mbroj pluralizimin, përveç anës institucionale. Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/meta-shtyrja-e-konsensusit-loje-qe-berisha-dhe-basha-te-votonin-drejtesine Follow RTV Ora Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

FOKUS SRRIQJA FSHATI I MBETUR NJE SHEKULL PAS
FOKUS SRRIQJA FSHATI I MBETUR NJE SHEKULL PAS

by PukaTelevizi...

Vetem pasi kalon sfida te tilla mund të arrish në fshatin Srriqe, I cili I mberthyer mes malesh, eshte harruar prej shtetit. Gjate 20 viteve te Fundit Srriqja ne komunen Qafe Mali te Pukes është ndër te vetmit fshatra të Shqiperisë që është braktisur thuajse masivisht e ndersa besnik të fshatit gjithnje ne braktisje janë vec disa të moshuar të cilët jetojnë të izoluar nga realiteti dhe zhvillet që ka pësuar shoqeria. Ferrat kanë mbuluar dyert e banesave të braktisura, ndërsa ne to kane mbetur vecse gjurmet e jetes se dikurshme nderkoh që pesha e viteve po I humbet dal nga dal. Srriqja, fshati I cili lengon ne fatin e vete te hidhur shkaktuar prej vete atyre qe mbajn peshen e pergjegjesise per 8 vite me radhe krahas mungeses se shume sherbimeve ka vuajtur dhe mungesen e energjise elektrike, nderkoh qe ishte nje prift gjerman Frat Andreas valterman ai I cili risolli driten duke kthyer mullirin e fshatit ne prodhues energjitik. Banoret na tregojne se ju mungojne dhe sherbimet me jetike, nderkoh qe perkunder kesaj gjendje askush nga strukturat e shtetit nuk kujtohet per ta. Teksa bashkbisedon me ata pak njerez që gjenden ne harresen e perhershme te ketyre 24 viteve kupton jeten reale, ne fshatin ku ora duket se ka mbetur nje shekull pas. Banoret e Srriqes te pajtuar me realitetin ne te cilin jetojne nuk besojme me tek askush pasi koha ka deshmuar se cdo premtim per ta deri tani ka mbetur vecse mashtrim. mirnjohes ndaj priftiti gjerman per rikthimin e energjise I shtojne shpresen se tashme mund te vijojne jeten aty ku I lan te paret, por I harroj shteti harrese nga e cila vuajn jete njerezish /mehaj armirPTV/